Menu

ocochodziwbiegu

Drink, Sex and Run For Fun!Go hard or chlej in home!

Wiosna

k2bell

(Cztery razy kasowało wpis, (poprawka, pięć razy, straciłem cierpliwość) zatem zostawiam to co pozostało...

 

Zatem wiosna i jak przypomniał Trener tylko pięć tygodni do startu. Złożyłem obietnicę poprawy higieny w konsumpcji wysokoprocentowych trunków. Zostaje rozsądne wino. Poprawa jakości i ilości snu tak od dawna podejmowana, wreszcie powinna się udać. W mijającym tygodniu już średnia wyniosła prawie siedem godzin. W tym ma być powyżej siedmiu. Tydzień, który zakończy się Wielkanocą, którą mam nadzieję, że spędzimy ponownie na wsi, gdzie emocje i powietrze przynoszą ulgę zmęczonym członkom. 

Kończę pisać przy dźwiękach Hey MTV Unplugget. Tym bardziej, że już trzy razy znikał napisany tekst ale udało się go odzyskać.

Wiosna i nie wyczekiwany start. 

P3200274P3200230P3200232P3200235P3200233P3200234

 

Komentarze (49)

Dodaj komentarz
 • k2bell

  pict

  Właśnie spędziłem upojną godzinę nad próbą połączenia mojego Forerunera 305 z nowym laptopem (Windows 8.1 64 - bitowy) i okazuje się, że po prostu nie potrafię tego zrobić. Mimo sterownika, cały czas mam komunikat, że urządzenie nie działa poprawnie, co przekłada się na brak połączenia z Garmin Express czy niemożliwością ściągnięcia treningu do SportTracks. Może ktoś z Państwa?

 • pil00

  a po podłączeniu "na sucho" bez dedykowanych programów też nie zaskakuje? To tylko usb, więc powinien być widoczny. Odinstaluj oprogramowanie garmina, zainstaluj nowy sterownik do USB i sprawdź czy wykrywa ci urządzenie. Jeśli tak, to jeszcze raz zainstaluj oprogramowanie i sprawdz reguły blokowania aplikacji.

  Jeśli to nowy laptop to sprawdź programy, którymi uszcześliwł cię producent komputera - może któryś blokuje garmina albo wchodzi z nim w konfilkt.

  Powodzenia :)

  ps. nie myślałeś o alternatywnym dzienniku (endo, strava itd.)? Dedykowane programy do urządzeń zwykle nie są dobrze zoptymalizowane...

  Michał

 • pil00

  Kamil nie masz czego żałować - miałbyś lepsze wyniki, więc teraz musiałbyś mieć jeszcze lepsze - teoretycznie twoje obecna sytuacja jest bardziej optymistyczna, bo jeszcze wiele przed tobą :)

  gratuluje trupom ;-)

  Michał

 • pil00

  biego: jesteś zdrowa, bo się ruszasz i nie przesadzasz :) imbir jest świetny, ale na nasze zdrowie składa się wiele czynników. Sam dodaje imbir do zielonych koktajli potreninowych, ale czuje że nawiększy wpływ na moją odporność ma ruch na świeżym powietrzu i umiar w treningu. Ja w zasadzie nie znam swojego lekarza rodzinnego :)

  Przed bakteriami chroni także niejedzenia mięsa, albo jego ograniczenie -szczególnie drobiu - jest teoria, że wszelkie grypy żołądkowe pochodzą właśnie od zarażonych zwierząt w ubojni, które my potem zjadamy + antybiotyki w gratisie, które nas osłabiają. Moja druga połówka przestała chorować właśnie od czasu, gdy przestała jeść mięso - myślę, że to nie przypadek, a po przeczytaniu J.S Foera tylko się w tym utwierdziłem.

  Michał

 • pil00

  Kamil, właśnie usłyszałem w radiu, że spanie nago poprawia jakość snu i pozwala szybciej zasnąć, check this out :)

 • Gość: [rob] *.ibdim.edu.pl

  @Pict
  Czy po podłączeniu zegarka do komputera czekałeś aż system sam pobierze sterownik? Czy ściągnąłeś sterownik i zainstalowałeś go manualnie?
  Czy po podłączeniu zegarka w menedżerze urządzeń jest wszystko OK? Czy przy zegarku masz żółty wykrzyknik?
  Poprzednio parowałeś zegarek z jakim systemem? XP? Vista? 7? 32 czy 64 bitowym?

  Osobiście obstawiłbym, że problem leży w sterowniku. 305-ka to dość leciwy sprzęt i być może nie przewidziano sterownika dla nowych 64 bitowych systemów. Jeśli w menedżerze urządzeń zegarek jest z żółtym wykrzyknikiem to odinstaluj sterownik a później zainstaluj sterownik ręcznie ale w trybie zgodności. Z listy systemów wybierz ten na jakim pracowałeś do tej pory. To pierwsze co przychodzi mi do głowy. Jeśli już to robiłeś sam i nie zadziałało, albo jeśli zrobisz i nie zadziała to daj znać. Poszukamy rozwiązania dalej.
  r.

 • pict

  Zainstalowałem to "rozwiązując problemy ze zgodnością" - bez podłączonego Garmina. Ale po podłączeniu szuka sterowników i coś tam sobie robi i tak. Skutkiem tego mam w menu Urządzenia - garmin usb GPS z żółtym wykrzyknikiem.
  Poprzednio z XP 32-bitowym.
  Najdziwniejsze jest to, że w sobotę zainstalowałem to i raz udało mi się ściągnąć. A teraz "samo z siebie" wykrzaczyło się. Więc jestem pewny, że to może zadziałać - co wzmaga moją złość, bo ten poziom używania sprzętu posiadam ;-) Nic nie instalowałem od soboty do niedzieli - co więcej chyba nawet specjalnie nie włączałem nic poza przeglądarką na dwa kwadranse. Więc nie wie, co takiego mogłem spieprzyć. Podejrzewam, że on może coś pobierać z netu jakiś sterownik zły zamiast tego, który własnoręcznie ściągnąłem i go zastępować przy podłączeniu zegarka

 • kamilmnch1

  Wczoraj zeżarło komentarz :( Trudno.

  Snu za mało.
  W trakcie biegu zaatakowała Buka, na szczęście miałem papier. Choć myślałem, że dociągnę do domu to się myliłem. Las mnie przyjął.
  Garmin rewelacyjnie transferuje dane przez WiFi

 • kamilmnch1

  Pict, cierpliwości :)

 • pict

  @Kamil - no właśnie z powodu tej rewelacji przez wifi myślę nad nowym modelem, ale z drugiej strony F305 jest dla mnie idealna. Ma wszystko czego potrzebuję - a ja potrzebuję niewiele (Autlap, lap, śr prędkość, hr, prędkość lap - te podstawowe rzeczy) + jednak duży wyświetlacz. I biegam z nim około 8 lat, więc znam na wylot.
  Poza tym taki nowy Garmin to koszt biletów na które dziś o 13 zapoluję - pod młotek idą Pompeje.
  Kamil, rozumiem, że nie jesteś zainteresowany Londynem 24.04? Bo lada dzień wystawiamy, to co zostanie po oddaniu znajomym.

 • Gość: [podopieczny_bartek] *.dynamic.chello.pl

  Poranne 15km bc2 za mna. Tempo 4'22", tętno 159. Te treningi, wprowadzone niedawno do mojego planu od razu stały sie moimi ulubionymi. Za kazdym razem ten sam scenariusz-po pierwszym, trudnym km wpadam w trans i czuje ze moge tak biec bez końca. Po 15km zero zmęczenia czy znużenia. Pełna kontrola nad technika, luz, rytm, wszystko to, o co chodzi w biegu:)
  Powoli rzeczywiście zaczyna byc widoczna wiosna

 • pict

  Ja dziś BNP - delikatnie 8km od 5:30 do 3:48 min/km. Zrobiłem w deszczu na stadionie. Coraz bardziej lubię biegać na stadionie - czuję się tam spokojnie, bezpiecznie i jedyne o czym myślę to bieganie. Lubię ten stan.
  Na początku listopada ważyłem ponad 75 kg. Wtedy postawiłem sobie cel, że waga startowa powinna wynieść u mnie około 72 kg - z doświadczenia wiem, że poniżej 70kg czuję się źle. Dziś się udało. Po raz pierwszy waga pokazała poniżej 72kg. Więc teraz spokojnie dociągnąć to do połówki w Warszawie.

 • Gość: [rob] *.ibdim.edu.pl

  @ Pict, mamy zatem przynajmniej pewność, że problem generuje tu sterownik. Mam dwa pomysły co z tym zrobić. Wspomniałeś, że przy pierwszym uruchomieniu udało się podłączyć zegarek i wytransferować dane więc zacząłbym od przywrócenia systemu do tzw. punktu przywracania. W windows 8.1 najprościej wejść tam tak:
  PPM na ikonce "ten komputer"/właściwości/ z menu po lewej stronie wybierasz "zaawansowane ustawienia systemu" a później "ochrona systemu". Następnie wchodzisz w "Przywracanie systemu" i wybierasz z listy punktów ten z najwcześniejszą datą. Cały proces przywracania - jeśli faktycznie nie instalowałeś nic oprócz sterownika - potrwa nie więcej niż 5 minut. Przywracanie do punktu polega na wycofaniu z systemu wszystkich zmian/programów/aktualizacji od daty uruchomienia tego procesu aż do momentu wybranego przez użytkownika z listy. System nie ingeruje przy tym w żadne utworzone pliki więc nie ma obawy, że skasowane zostaną zdjęcia czy dokumenty.
  Jeśli cofnięcie systemu do dziewiczego stanu nie przyniesie rezultatu to trzeba będzie ręcznie wymusić zainstalowanie wskazanego przez nas sterownika. Czy ten sterownik, który instalowałeś ma postać pliku wykonalnego exe (USBDrivers_2311.exe)? Jeśli tak to nie instaluj go tylko najpierw rozpakuj do jakiegoś folderu np na pulpicie. Później podłącz zegarek, poczekaj aż system spróbuje zainstalować sterownik, wejdź do menedżera urządzeń, kliknij PPM na żółty wykrzyknik przy zegarku i wybierz opcję "Aktualizuj oprogramowanie sterownika" a następnie "Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika" i wskaż folder z rozpakowanym sterownikiem - a w nim podfolder USB_Drivers. W ten sposób ręcznie powinno dać się wymusić zainstalowanie do tego urządzenia wskazanego przez nas sterownika. Piszę powinno dać się - bo niestety nie mam przy sobie takiego urządzenia, żeby to potwierdzić w 100%.
  Jeśli nie masz narzędzia do rozpakowania pliku .exe, albo nie wiesz jak to zrobić a ufasz mi na tyle, że zainstalujesz sterownik przesłany przeze mnie to tutaj masz już do ściągnięcia gotowca - tylko musiałem spakować to zipem bo inaczej bym nie mógł wygenerować linku.
  Mam nadzieję, że pomogłem, ale jeśli coś pójdzie nie tak to daj znać będziemy szukać dalej.
  R.

 • pict

  @rob - a dlaczego miałbym Ci nie ufać? przecież jesteś spod Bloga ;-) Dzięki - wieczorem podziałam i dam znać.

 • pict

  @rob - pierwszy sposób działa, ale do powtórnego włożenia USB. Czyli cofnąłem. Zainstalował sam sterownik. Potem wrzuciłem SportTracks (połączył się i ściągnął dane), Garmin Express (też połączony). Odłączyłem usb i ponownie włożyłem dla testu i wróciłem do punktu wyjścia. Brak komunikacji.
  Drugi sposób nie działa - doszedłem trochę okrężną droga jak wskazać mu sterownik. Pokazuje natychmiast komunikat, że doszedł do wniosku, iż oprogramowanie jest aktualne.

 • kamilmnch1

  Pict, 24.04 odpada. Jednak maraton.
  A Pompeje pewnie wyprzedane?

  Michał, spróbuję :)

 • kamilmnch1

  Kilian wczoraj przysłał mi płytę. Odcinek trzeci.

 • Gość: [rob] *.dynamic.chello.pl

  przez przypadek wpisałem w komentarzu pod poprzednim odcinkiem więc przeklejam

  @Pict
  Mam zatem pewien pomysł - nie jest to co prawda w 100% rozwiązanie a tylko obejście problemu, ale przynajmniej zanim dojdziemy w czym rzecz powinno pomóc.
  Zrób jeszcze raz przywracanie do punktu fabrycznego. Na szczęście nie masz nic zainstalowanego więc nie powinno to być problemem. Po przywróceniu systemu podłącz zegarek i sprawdź czy system go wykryje tak jak poprzednio. Jeśli tak - to odłącz go od USB i nie podłączaj. Następnie wejdź w opcję "Urządzenia i drukarki". W win 8.1 możesz tam wejść poprzez wpisanie w pasku wyszukiwania frazy urządzenia lub drukarki (pasek wyszukiwania wywołujesz skrótem klawiszowym windows+Q lub najeżdżając kursorem w prawy górny róg ekranu) lub przez Panel sterowania. W panelu jest to "Sprzęt i dźwięk" a następnie "Wyświetl urządzenia i drukarki". Jak już wejdziesz w tą opcję to w "urządzeniach" będzie ikonka Twojego komputera. Kliknij PPM i z rozwijanego menu wybierz opcję "Ustawienia instalacji urządzeń". Możesz też spróbować wpisać "Ustawienia instalacji urządzeń" bezpośrednio w pasek wyszukiwania. W win 10 to działa nie wiem czy zadziała w win 8.1. Jak już otworzysz tą opcję to obecnie masz zaznaczone "Tak, zrób to automatycznie (zalecane)", zmień to na "Nie, pozwól mi wybrać co zrobić" a następnie zaznacz "Nigdy nie instaluj oprogramowania sterownika z witryny Windows Update". Odhacz tez opcję " Automatycznie pobierz aplikację urządzenia....."
  Po zatwierdzeniu zmian uruchom ponownie komputer i podłącz zegarek. W/g mnie powinien działać bo system nie będzie już łączył się z witryną i uporczywie szukał innego sterownika.
  Oczywiście to rozwiązanie - jeśli zadziała - to sukces połowiczny bo w ten sposób pozbawiasz się możliwości automatycznej instalacji sterowników. Ale z drugiej strony możesz po prostu po zgraniu danych z zegarka z powrotem uruchamiać usługę a wyłączać ją każdorazowo przed podłączeniem Garmina. Ja tak czy siak spróbuję znaleźć inne rozwiązanie. Póki co spróbuj tego.
  r.

 • kamilmnch1

  Kilkanaście minut przedrzemałem. Mimo prób nie śpię tyle ile bym chciał i potrzebował.
  Kolejną próbę podejmę dzisiaj a rano podbiegi.

 • biegofanka

  Powtarzam ogłoszenie: biegnę ze znajomym biegaczem w sobotę rano wokół Ślęży. Może ma ktoś czas i ochotę, żeby dołączyć? Wiem, że wielka sobota i inne zajęcia są, dlatego startujemy już o 08.00 rano z przełęczy Tąpadła i robimy trening do 2 godz. Jak macie ochotę, dajcie znać, mój nr komórki macie:)

 • biegofanka

  Próbuj Kamil, choć ja też nie sypiam zbyt długo, ale w okresie przedstartowym rzeczywiście starałam się przynajmniej po 7 godz. sypiać i udawało się z wyjątkami;)

 • pict

  @rob (i inni) - uznacie mnie za wariata, ale .... zrobiłem wszystko idealnie. Po ponownym uruchomieniu kompa zadziałało. Następnie odłączyłem Garmina i jeszcze raz podłączyłem. Znowu trup ;-) a w menu urządzenia znowu zółty trójkąt z wykrzyknikiem. Wszedłem sobie do właściwości i zajrzałem do "Sterowniki" - rzuca się w oczy jakby były dwa steroniki bo podaje dwie identyczne ścieżki do tego samego pliku. Generalnie chyba się poddam... ;-)

 • pict

  a teraz najdziwniejsze - okazuje się, że raz "łapie" raz nie "łapie" przy czy dźwięk podłączania do usb jest zawsze i zawsze zaczyna ładować. Z tym że dużo częściej "nie łapie". Na starym laptopie "łapie" zawsze, więc wykluczam kwestie styków, bazy etc.

 • pict

  I ostatnie spostrzeżenie - jak już złapie 1 na 10 raz, to nie ma wykrzyknika, dalej pokazuje te dwie ścieżki do sterownika takie same i dalej pokazuje Garmina jako Nieokreślone urządzenie.
  WIęc czasem to działa - boje się tylko (ale może nie mam racji), że zajadę baterię tym ciągłym odłączaniem i podłączaniem pod USB. To jest w zasadzie pytanie ;-)

 • kamilmnch1

  Pict, żaden wariat z Ciebie. Jest jeszcze kolejna droga. Podłączenie specjalisty do Twojego komputera online np przez program team viever (?). Spojrzenie z boku bez nerwów na problem.
  Tak Rob?
  Zresztą Rob mi kiedyś pomógł np z dźwiękiem na YT kiedy prawie sobie w łeb strzeliłem z braku rozwiązań.
  Taka właściwość niekiedy sprzętów.

  Biegofanko, proszę podeślij na kamilmnch1@gmail.com nr tel. Tak na zaś.

 • 1.marsz

  biego - ja w sob. nie mogę
  miłego śleżowania
  marsz

 • biegofanka

  Ok Marsz, na pewno jeszcze w nie jeden weekend planuję takie treningi:-)

 • biegofanka

  Kamil, wyślę:-)

 • kamilmnch1

  Przed podbiegami zaatakowała mnie Buka. Byłem przygotowany. Flora bakteryjna jeszcze nie jest odbudowana. Polecacie jakiś preparat?
  Odważyłem się wejść na wagę.
  Od początku trenowania czyli od 30.11 jest 3,7 kg mniej czyli 85,9 kg. Szału nie ma ale jest mi lżej.

 • mirjur

  Biego ja chętnie bym ruszył - ale kłóci się to z moim planem treningowym.
  W górki ruszam pod koniec kwietnia po maratonie.
  Na pewno obiegamy Ślężę i Radunię.

  Kamil mi udało się trochę więcej zrzucić.
  Od listopada ponad 7kg ( byłem bardziej zapuszczony). Obecnie 83,6 kg.
  Czyli jest nas statystycznie mniej:)

 • biegofanka

  Tak Mirek, trzymaj się planu:) pobiegamy razem po Twoim starcie:)

 • kamilmnch1

  Mirku, co doradzisz?

 • mirjur

  Kamil na mnie chyba podziałało odstawienie mocnych trunków.
  Ale lubię przechylić dlatego raczę się wytrawnym winem. Dawniej wina praktycznie nie pijałem a teraz lampeczkę czasami dwie:) - kalorii minimalne ilości. Samopoczucie rewelacja.
  Regularny trening też robi swoje. Do tej pory obyło się bez kontuzji i choroby i udało się zrealizować plan niemalże w 100%.
  Każdy organizm inny , ale jak człowiek zdrowy to jeżeli rozchód jest większy jak przychód to waga musi iść w dół.
  To się tyczy tylko wagi w życiu Tobie i wszystkim życzę aby przychód był większy jak rozchód:)

 • 1.marsz

  czyli rozchodzi się o to, żeby więcej spalać niż wysuwać, u mnie niestety odwrotnie- zawalam dietę i waga idzie w górę, tragedii jeszcze nie ma ale robi się nibezpiecznie, przekroczyłem już 63,2,kg :(
  marsz

 • kamilmnch1

  Marszu, ile masz cm? Oczywiście pytanie dotyczy wzrostu żeby nie było niedomówień.

 • johnson.wp

  Pict, fascynujący serial, niezły horror ;) a może losową przeszkodą jest równoległa komunikacja USB z innym urządzeniem, czyli problem sprzętowy? Miałem taki czas, że nie moglem złapać mojego 405 bez wyłączenia drukarki i wyjęcia pendriva. Może u ciebie przeszkadza jakiś błąd sprzętowy z magistralą USB? A może po prostu wkładasz do portu USB3?

 • johnson.wp

  Marszu, ty chudy jesteś, ty lepiej jednak przytyj sobie :) Moja waga 68 i nie chce zejść od lat...

 • pict

  @johnson - jestem właśnie po 4. sezonie House of Cards i wolę niż USB ;-) Niestety to nie ten problem, bo nic nie jest podłączone.

  u mnie wczoraj kolejny trening na stadionie, nieregularne interwały między 1 min a 5 min. Fajne. Naprawdę coraz mocniej czuję, że coś z tego wszystkiego się wykluwa. Tym bardziej żałuję, że nie będzie płaskiego maratonu tylko taki trochę niewymierny w Lublinie, ale jak powalczę tam z 3-ką to będzie mega i tak.

 • 1.marsz

  kamilu, co ci będę opowiadał, musimy się w końcu kiedyś zobaczyć:)
  no właśnie tyję johnsonie
  marsz

 • pil00

  pict: jeśli już się poddajesz, to spróbuj jeszcze zaktualizować winde do 10 - a nóż, widelec ;-)
  Poza tym, wyłączyłbym wszystkie programy Garmina, tj. ikonki asystenta na pasku zadań oraz zamknął jego procesy w menadżerze zadań tak aby móc kopiować treningi ręcznie.
  Tak jak pisałem wcześniej, przejrzyj programy które miałeś zainstalowane na laptopie od producenta - u mnie w pracy był problem z programem CNC tylko dlatego, że na nowym laptopie był jakiś fabrycznie zainstalowany program do monitorowania temperatury procesora, który wchodził z nim w konfilkt. Spróbuj też powyłączać antywira i program do blokowania procesów jeśli tak masz.

  u mnie waga w góre -w końcu, bo u mnie z kolei problem był z tyciem, mam w końcu 65 kg, ale to chyba dlatego, że mało trenuje bo kalorycznie cały czas krąże wokół 3200 kcal, a w dni treningowe prawie 3800kcal. Wyjście poza 4000 kcal to generalnie dla mnie spore wyzwanie. Trzeba też wiedzieć, że w dzisiejszych czasach jest zbyt dużo przetworzonego jedzenia i na to trzeba uważac, bo wielu ludzi tyje właśnie od takiego jedzenia wcale nie jedząć jakoś wybitnie dużo - często nawet w "głupiej" surówce do obiadu znajduje się cukier który podnosi wagę, a kompletnie nie przekłada się na wartości odżywcze.

  Michał

 • kamilmnch1

  Wychodzi na to, że Pompeje. Po 44 latach. Zaszalałem ale póki nie dostanę przesyłki to studzę emocje :)

 • Gość: [podopieczny_bartek] *.dynamic.chello.pl

  Jeden z moich najlepszych motywatorów ostatnio przed ciężkimi treningami lub zawodami:
  m.youtube.com/watch?v=C5wU1hxJHTA
  Polecam, koniecznie z dźwiękiem od 13'50" i ostatnia prosta z niesamowitym komentarzem, ciarki przechodzą;) no, pora na ostatni akcent przed PMW
  Szczęśliwego Alleluja!:)

 • Gość: [podopieczny_bartek] *.dynamic.chello.pl

  P.S. Dzis o 14:30 Mo Farah walczy o tytuł mistrza swiata w półmaratonie w cardiff, transmisja w TVP sport

 • kamilmnch1

  Mam nadzieję, że poniżej godziny ponieważ później muszę jechać.

 • Gość: [podopieczny_bartek] *.dynamic.chello.pl

  Mam identyczny plan:)
  akcent zaliczony, w ciężkich warunkach - zimno, deszcz, kałuże, przemokłem do ostatniej nitki, ręce mi tak przemarzły, że po 6 powtórzeniach miałem poważny problem z wciskaniem lap'a w garminie:) ale efekt jest i tak całkiem niezły - najwolniejszy km wyszedł w 3'46", najszybsze (pierwszy i ostatni po 3'39")
  Mam nadzieję, że mnie nie rozłoży. Praca wykonana, zobaczymy co się z tego uda nabiegać w niedzielę:)
  connect.garmin.com/modern/activity/1099052045

 • pict

  @kamil - 7 czy 8 lipca? bo ja mam na 7.07

 • 1.marsz

  bartek, dzięki za info o mo, ja uciekłem dziś przed pogodą na bieżnię to chyba teraz wychodzę na mięczaka:)
  marsz

 • podopieczny_bartek

  B. dobrze zrobiłeś, ja teraz panikuję, że się przeziębię:) dla mnie ktoś kto robi długie biegi ciągłe na bieżni mechanicznej jest bohaterem. Mi ostatnio tempo 5'30" daje odczucia jakbym biegł po 4'30". Nie wiem skąd mi się to wzięło, bo kiedyś biegałem bez większego problemu i potrafiłem robić nawet 2h albo 1,5h w narastającym tempie. Teraz strasznie się męczę
  W cardiff zapowiada się podobna pogoda więc raczej na rekord świata nie pobiegną, będzie bieg taktyczny, a to promuje Faraha, na finiszu będzie nieosiągalny:)

 • 1.marsz

  cholera hokej:)
  m

Dodaj komentarz

© ocochodziwbiegu
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci